Ho.Re.Ca.

(Hotels,Restaurants and Café)

Црна Мешавина

Alta Mogiana Арабика и високo квалитетна Робуста во мешавина, за да создадат една неверојатна леснотија во работата и екстремно конзистентна шоља кафе. Целосна структурна мешавина со минимална киселост. Во вкусот има допири на испечен леб и елементи на врсти на какао во продолжение.
Достапно во 1кг пакување.

Црвена Мешавина

Мешавина на Арабика од Централна Америка и Бразил со опир на Робуста. Нежно избалансиран, тој комбинира интензивна труктура со елегантен елемент на какао, јасно препознатлив и упорен вкус кој остава трага. Достапен во 1Кг пакување, 1Кг  акување безкофеинско.

Платиниум Мешавина

Зрната Arabica Santos од Бразил доаѓат заедно во комбинација со овошните високи планини во Централната Америка за да се создаде убаво избалансирано, интензивено ароматично кафе, со полн вкус и добра киселост. Достапно во 1Кг пакување.

HOME & OFFICE

Регуларно Мелено Еспресо

Врвна мешавина на Арабика од Бразил, Колумбија, Коста Рика, и Робуста од Индонезија и Бразил, со полна структура, одлична арома и густкрем за подготовка на одлично еспресо кафе дома. За подготовка на традиционално еспресо или за одлично свежо сварен вкус во секој тип на кафемат. Достапен во 250гр лименка.

Регуларно Еспресо во Зрна

Мешавина на Арабика од Централна Америка и Бразил со опир на Робуста. Нежно избалансиран, тој комбинира интензивна труктура со елегантен елемент на какао, јасно препознатлив и упорен вкус кој остава трага. Достапен во 1Кг пакување, 1Кг  акување безкофеинско.

Безкофеинско - Мелено

Зрната Arabica Santos од Бразил доаѓат заедно во комбинација со овошните високи планини во Централната Америка за да се создаде убаво избалансирано, интензивено ароматично кафе, со полн вкус и добра киселост. Достапно во 1Кг пакување.

Безкофеинско - Зрна

Вешта мешавина на безкофеинско кафе Арабика и Робуста од Јужна Америка, за еспресо со богата арома и интензивен вошен вкус, идеален во секое време на денот и ноќта. Достапен во 250гр лименка.

Патрони

Еспресо патроните севакумиранивоеднадозакесичк а  дмешавинана фино мелено и печено кафе. Идеално за свежо еспресо искуство, тие ја задржуваат целосната арома внимателно избалансирана да произведе перфектна доза автентично Италијанско кафе.

Chocolates

Класик Топло Чоколадо

Традиционалниот квалитет на какао кој има вкус како сон. Достапен и во 1Кг.

Бело Топло Чоколадо

Кремaвоста и слаткоста помешани заедно во овој фаворизиран рецепт на гурманите. Достапен и во 1Кг.

Dark Топло Чоколадо

Силен, карактеристичен, префинет, почуствувајте ја целосната јачина на какао. Посветен на најпребирливите непца.

Amaretto Топло Чоколадо

Горчливо-сладок деликатес кој доделува неочекувана сензација и чуствона хармонија и задоволство.

Hot Pepper Топло Чоколадо

Слаткоста на чоколадото со пикантност на пипер, совршена мешавина на италијански вкусови.

Hazelnut Топло Чоколадо

Чоколадо и лешник: перфектно соединување, земена од најдобрата Пиемонт вековната традиција.

MINT Топло Чоколадо

Слаткоста на чоколадо перфектно ги соединува тополината и свежината на нане.

Портокал и Цимет Топло Чоколадо

Слаткост и мирис на природен овошен микс.

TEA SELECTION

ПАИ МУ ТАН ФУЏАН

Бел чај кој се состои од сребренкасти цветови кои се берат
строго рачно на почетокот на пролетта пред целосно да созреат,
Паи Му Тан Фиџан е драгоцен редок бел чај. Неговиот вкус, цветна нота, свежина и неверојатна глаткост потсетува на
мед. Вкусот е чиста софистицираност.

ДАРЏИЛИНГ

Црн чај пар екселанс, попознат како “Шампањот на црните чаеви”. При прво берење, листовите сјаат како скапоцени
камења. Суптилната арома на чајот и неспоредливиот вкус потсетува на костен, мускат и зелен бадем. И најпрефинетите
гурмани ќе имаат можност да ги доловат извонредните нијанси на вкус од овој посебен црн чај.

БАНЧА

Јапонски зелен чај кој се одликува со големи листови и компактна, интензивна боја. Трагите од слатка свежа трева несомнено му даваат уникатна арома на овој чај. Богат со
антиоксиданси, железо, калциум и витамин А, чајот е одличен
алкализатор, хипогликемичен и крвен прочистувач. Ниската содржина на кофеин го прави деликатен и соодветен за деца.

АНГЛИСКИ ДОРУЧЕК

Најдобриот англиски чај од групата на црни чаеви, создаден
со особено внимание при селекција на индиски и цејлонски
чај, нивните листови се благо изрезани, додека пак оваа
мешавина е веројатно најпознатата во светот. Интензивниот вкус го прави овој чај цовршен додаток не само за доручек, туку и за било кое време од денот.

АРЛ ГРЕЈ ИМПЕРИАЛ

Црн чај, крал на чаевите со вкус, популарен низ светот по неговиот полн, овошен и ароматичен привкус. Екстремно
универзален чај во кој може да се ужива насамо или во комбинација со солено и благо. Нашата ИМПЕРИЈАЛНА варијанта содржи одлична основа на црн Дарџилинг чај збогатен со природна арома на бергамија од Калабрија. Традиционално е утрински чај, и всушност може да се ужива
во било кое време од денот.

РООБИОС

Безкофеински чај, познат во Африка како црвен чај, што значи
“црвена грмушка“ на африкански јазик и е инфузија направена од листови од хомонимно растение. Во оваа мешавина, неговиот сладок вкус е збогатен со цветни портокалови нијанси. Чајот природно не содржи кофеин и се одликува со природни
антиоксиданси кои се неопходни за добро здравје.

МЕНТА

Зелен чај, неговата свежина и силен привкус го прават особено
соодветен за потоплите месеци, но сепак може да биде и одличен избор за во зима. Најдобрите кинески зелени чаеви се збогатени со ароматични листови од пеперминт кои дават чуство на природна балзамична свежина.

ГАРДЕН ЛОН

Зелен чај, попрефинет избор за оние гурмани кои не се уживатели на горчината на некои зелени чаеви,
оваа мешавина од кинески и јапонски зелен чај со цветови од
јасмин создават екстремно ароматична, овошна и свежа
мешавина.

ШУМСКИ ПЛОДОВИ

Ова класична инфузија ја сплотува аромата на свежо берени шумски плодови. Комбинација од уживање во извонреден пијалок со здрава инфузија на витамини и минерали кои може да бидат воведени во дневниот внес. Со неговата полна арома, интензивен и пријатен вкус, буди смирувачко чуство и благосостојба.

ПРАСКА И ЈАБОЛКА

Инфузија, комбинација на Истокот и Медитеранот со освежителен и ароматичен вкус. Полната и нежна арома на праска и интензивен мирис на јаболка даваат уникатна и егзотицна инфузија.

АФТЕР МИЛ

Инфузија, за ублажување на стресниот и напорен ден, ја
подобрува дигестијата кој може да стане неодвоив од вашата дневна рутина.

КАМИЛИЦА

Инфузија. Цветот од камилица е еден од најпопуларните и
релаксирачки хербални чаеви. Уживајте во било кој дел од
денот во неговиот благ вкус и деликатна арома кои дават
чуство на смиреност и опуштеност.

Биди известен

за нови производи и информации